Infrastruktura transportowa to fundament rozwoju gospodarczego

Projekt S7 jest jednym z 4 zainicjowanych przez MG projektów rozwoju aktywności gospodarczej wzdłuż dróg ekspresowych. Infrastruktura to ważny element rozwoju gospodarczego – powiedział wicepremier Piechociński podczas konferencji „S7. Siedem wyzwań. Milion szans”. Wydarzenie w którym udział wziął również wiceminister Arkadiusz Bąk odbyło się 26 czerwca 2015 r. w Kielcach.

Wicepremier Piechociński przypomniał, że droga ekspresowa S7 o docelowej długości ok. 720 km, ma połączyć Straszyn koło Gdańska, województwo pomorskie, z Rabką w województwie małopolskim. Droga znajduje się w sieci europejskich korytarzy transportowych TEN-T (Trans-European Transport Network – unijnego projektu którego celem jest zapewnienie bezproblemowego przemieszczania się zarówno towarów, jak i pasażerów ze wszystkich państw członkowskich UE). Od kilku miesięcy trwa identyfikacja możliwości inwestycyjnych na terenach położonych wzdłuż trasy. Rozwój tego obszaru zwiększy jego atrakcyjność, przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy i przyciągnie inwestorów. Skorzystają na tym regiony, a w konsekwencji gospodarka kraju ocenił wicepremier. Podkreślił, również że wzdłuż trasy S7, zidentyfikowano 2320 ha potencjalnych terenów inwestycyjnych.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-1-7-lipca


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły