Platforma transferu technologii

Musimy zabrać się do pociągu, gdzie innowacje są najważniejsze. Nie będziemy w stanie dłużej konkurować tanią siłą robocza, niskimi cenami energii czy ulgami podatkowymi. Dziś na globalnym rynku wygrywają kraje, które postawiły na wiedzę i innowacje.

Taką drogą podążyła Irlandia, która w stosunkowo krótkim czasie zdołała przestawić swoją gospodarkę na innowacyjną. Spektakularny wynik osiągnęły Finlandia i Izrael. Polska musi podjąć podobny wysiłek. Środki unijne powinniśmy wykorzystać przede wszystkim na wdrażanie osiągnięć badawczych do gospodarki. Wyzwaniem jest sprzężenie biznesu z nauką. Sprzyja temu uruchomiona przez Agencje Rozwoju Przemysłu Platforma Transferu Technologii (PTT). Łączy ona właścicieli innowacyjnych rozwiązań z tymi, którzy są nimi zainteresowani. Z Platformy mogą korzystać duże przedsiębiorstwa, mikro, małe i średnie firmy, jednostki naukowe, instytucje otoczenia biznesu i osoby fizyczne.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru: http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-10-16-czerwca


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły