„zDolne NGO” za 2016 r. przyznany

Już po raz szósty Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego zorganizował konkurs „zDolne NGO” dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej.

Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych organizacji pozarządowych z terenu Dolnego Śląska, działających w różnych obszarach. Tegoroczna, VI edycja dedykowana była dolnośląskim organizacjom pozarządowym, prowadzącym działania na rzecz propagowania idei dolnośląskiego regionalizmu.

Celami szczegółowymi tegorocznego konkursu były: promocja działań prowadzonych przez dolnośląskie organizacje pozarządowe na rzecz dolnośląskiego regionalizmu, zwiększenie prestiżu nagrodzonych organizacji, promocja dobrych praktyk wypracowanych przez nagrodzonych oraz wzrost aktywności organizacji pozarządowych działających na rzecz dolnośląskiego regionalizmu.

Szczególnie wyróżniano i wysoko oceniano działania zmierzające do zaspokajania potrzeb uczestnictwa w szeroko pojętej kulturze regionalnej, poznawanie dziejów Dolnego Śląska oraz tworzenie nowych więzi w społecznościach lokalnych, a także propagowanie kultury i tożsamości regionalnej.

oprac. (jot)

(na podst. mat. nadesłanych przez Stow. Sympatyków Malczyc i okolic)


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły