Piękne i zdrowe włosy

wlosy1Włosy są tkanką martwą, jednak kto z nas nie chce, by były piękne i zdrowe? Są na to sposoby. Aby włosy były zdrowe, powinniśmy im dostarczyć kwasy omega-3, żelazo, siarkę, kwas foliowy i potas. Żelazo znajdziemy w zielonych liściastych roślinach, siarkę w brokułach, szparagach, porze czy ananasie. Orzechy i ryby bogate są natomiast w kwasy omega-3. Potas możemy dostarczyć poprzez spożywanie cukinii, melonów, kiwi oraz jogurtów. Źródłem kwasu foliowego jest ciecierzyca, ryż, soczewica oraz cytrusy.

Musimy zwracać uwagę na ilość wypadających włosów po każdym myciu. Jeśli jest to niewielka ilość, nie musimy się martwić. Jeśli jednak zauważymy ich więcej, powinniśmy zwrócić się do lekarza, żeby wykluczyć problemy zdrowotne. Na wzmocnienie włosów możemy użyć maseczki z jajka oraz awokado, którą nakładamy na włosy na ok. 5 minut, następnie spłukujemy. Powinniśmy ograniczyć stosowanie produktów tj. lakier do włosów, pianka czy żel. Jeśli mamy skłonności do rozdwajania się końcówek, zamiast wycierać mokre włosy ręcznikiem, owińmy głowę bawełnianym materiałem i poczekajmy aż wyschną. Spłukując włosy dobrze jest używać zimnej wody, która usprawnia krążenia oraz zamyka łuski włosów – są bardziej błyszczące i jedwabiste.

Jeśli mamy taką możliwość, odstawmy również suszarkę i przy każdym myciu wykonujmy kilkuminutowy masaż skóry głowy. Pobudzi to mikrokrążenie, dzięki czemu cebulki włosów będą lepiej odżywione.


Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar

Zamów prenumeratę: http://zielonysztandar.com.pl/prenumerata/


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły