W związku z alarmująco zanieczyszczonym powietrzem w Polsce, należy zwrócić większą uwagę na to, co jemy. Produkty, które wybieramy do naszej kuchni powinny być bogate w antyoksydanty, które zminimalizują stres oksydacyjny powodowany oddychaniem zanieczyszczonym powietrzem. Antyoksydanty znajdują się w wielu owocach i warzywach łatwo dostępnych na naszym rynku: kapuście, czosnku, chrzanie, roślinach strączkowych, cebuli, selerze, malinach, borówkach amerykańskich, aroniach czy winogronach.
Witaminy C i E są silnymi przeciwutleniaczami, dlatego należy je uzupełniać spożywając odpowiednio dobrane składniki. Awokado, szpinak czy oliwa z oliwek są bogate w witaminę E, natomiast witaminę C znajdziemy np. w brukselce, cytrusach oraz natce pietruszki.
Soja zawiera mnóstwo flawonoidów, które również są bardzo silnymi przeciwutleniaczami, dlatego w kuchni warto korzystać z produktów sojowych, tj.: mleko sojowe, tofu czy sos sojowy.
Spożywane tłuszcze roślinne muszą być tłoczone na zimno, a nasze menu powinniśmy urozmaicić o ryby – przynajmniej trzy razy w tygodniu. W procesie oczyszczania organizmu pomocna może być kurkuma. W swoim składzie ma kurkuminę, która ma właściwości przeciwzakrzepowe, przeciwutleniające oraz antynowotworowe.
Do naszej diety warto również dodać produkty bogate w błonnik, który usuwa z naszego organizmu szkodliwe toksyny.
Bardzo istotne jest także nawadnianie organizmu. Najlepsza do tego jest woda niegazowa, której dorosły człowiek powinien wypijać minimum 1,5 litra dziennie. Pić można również zieloną herbatę oraz świeżo wyciskane soki.