Targi z atrakcjami

21-22 maja 2016 roku na terenie Zespołu Szkół im.Powstańców Wielkopolskich w Bielicach k. Mogilna odbędą się XIII Regionalne Targi Rolne. Organizatorami całego przedsięwzięcia są: Powiat Mogileński, Fundacja Powiatu Mogileńskiego z siedzibą w Bielicach, Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach wraz ze Stowarzyszeniem Wychowanków i Sympatyków Szkoły Rolniczej w Bielicach.

Bez wątpienia Targi Rolne w Bielicach zaliczają się do jednych z największych imprez rolnych w Województwie Kujawsko-Pomorskim. Dlatego nie dziwi, że patronat honorowy nad tegoroczną imprezą objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, a także Krajowa Rada Izb Rolniczych. Patronem medialnym imprezy jest także nasz ogólnopolski tygodnik „Zielony Sztandar”. Regionalne Targi Rolne w Bielicach to gratka dla zwiedzających. Czekają bowiem na nich liczne stanowiska wystawowe, m.in. maszyn rolniczych, produktów do uprawy i pielęgnacji roślin, a także punkty handlowe, gastronomiczne i rękodzielnicze. Wystawie towarzyszy zawsze kiermasz ogrodniczy, na którym będzie można się zaopatrzyć w ciekawe rośliny. Dlatego poza wystawcami, wśród których są przede wszystkim rolnicy oraz producenci, zjeżdżają na nią również hodowcy i mieszkańcy nie zajmujący się na co dzień rolnictwem. Targi dają ciekawą możliwość i sposobność zaprezentowania podmiotów obsługujących rolnictwo oraz bezpośrednio wytwarzających produkty i płody rolne. Co ważne, na najlepszych czekają wystawców czekają medale, puchary, dyplomy. W drugim dniu targów organizatorzy przyznają wyróżnienia dla firm związanych z rolnictwem.

Jak co roku targom towarzyszą dodatkowe atrakcje. Goście targów będą mieli okazję oglądać zmagania zawodników podczas konkursu skoków przez przeszkody klasy MLL, LL, L i P oraz XI Powiatowych Zawodów w Powożeniu. W tym roku dodatkową atrakcją targów jest zorganizowanie przez Stowarzyszenie Wychowanków i Sympatyków Szkoły Rolniczej w Bielicach wystawy starych ciągników i maszyn rolniczych „W Stylu Retro”. Na odwiedzających czeka także wiele atrakcji. W programie przewidziano m.in.: występy artystyczne, nagrody i wyróżnienia. Amatorzy koni będą mogli kibicować podczas zmagań w zawodach konnych przez przeszkody i w powożeniu zaprzęgami. – Targi to również wielki piknik rodzinny. Tak jak w poprzednich latach będą u nas stoiska promocyjne, a także to, co cieszy się największym zainteresowaniem, czyli pokazy i konkursy jazdy konnej – przekonują organizatorzy targów. Warto 21-22 maja pojawić się w Bielicach.

Dorota Olech


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły