Święto Indyka z samorządowcami

W niedzielę 27 września br. w Mościbrodach k/Siedlec odbyło się po raz pierwszy Mazowieckie Święto Indyka połączone ze Zjazdem Sołtysów. Inicjatorem i pomysłodawcą tej imprezy był poseł PSL Krzysztof Borkowski.

W Mościbrodach pojawili się też znakomici goście, którzy przybyli tutaj na zaproszenie posła Krzysztofa Borkowskiego: europoseł Jarosław Kalinowski, wicemarszałek mazowiecki Janina Ewa Orzełowska oraz licznie przybyli samorządowcy na czele ze starostą siedleckim Dariuszem Stopą. Poseł Borkowski, europoseł Kalinowski oraz wicemarszałek wręczyli listy gratulacyjne dla zasłużonych sołtysów z poszczególnych powiatów. Wyróżnieni oprócz listu gratulacyjnego otrzymali pamiątkowe albumy. Żaden poseł, europoseł, starosta nic nie osiągnie bez Waszej pomocy, bez współpracy z Wami. Dziękuję Wam, że chcieliście ze mną pracować. Dziękuję, że ta współpraca w ciągu czterech lat mojej pracy w Sejmie układała się tak dobrze. Razem robimy coś dobrego, robimy to dla innych – mówił Borkowski, zwracając się do sołtysów. – Pan poseł mówił wiele o organicznej pracy na dole, ale wiele też zależy od tego co się dzieje na górze. Współpraca układa się znakomicie, gdy oba te elementy dobrze współgrają. Dlatego podziękowania ze strony samorządowców kierujemy także w stronę posła Borkowskiego. Ze strony Urzędu Marszałkowskiego nie mamy żadnych zastrzeżeń do pracy posła – mówiła wicemarszałek Orzełowska. – Starostą jestem od niecałego roku. Ale z panem posłem współpracuję od lat.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-7-13-pazdziernika


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły