Warto wiedzieć

Nawet 2-3 minuty prostych ćwiczeń dają dużo naszemu organizmowi. Wystarczy na przykład przez ten czas wykonywać podskoki, skłony czy pompki. Można położyć się na podłodze i wstawać w dowolny sposób. I tak robimy przez minutę, dwie. Te proste ćwiczenia znakomicie działają na mięśnie, płuca i układ krążenia. 100 podskoków czy 50 pompek pobudza mocniej niż filiżanka mocnej kawy lub herbaty.

Roślinne hormony zmniejszają deficyt estrogenów w organizmie. Są one obecne przede wszystkim w soi, ale też soczewicy, fasoli szparagowej, bobie, grochu, kiełkach pszenicy, wiśniach, gruszkach, jabłkach, owocach pestkowych, nasionach słonecznika, olejach roślinnych, marchwi, cebuli, czosnku, brokułach oraz  w orzeszkach ziemnych i czerwonym winie. Fitohormony są łatwo przyswajalne z pożywienia. Dzienne zapotrzebowanie na nie wynosi od 40 do 45 mg. Nie jest możliwe ich przedawkowanie.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-29-lipca-4-sierpnia


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły