Znaczenie polityki publicznej w rozwoju polskiej gospodarki

Rola polityki publicznej w strategii gospodarczej państwa to główny temat posiedzenia Komitetu Gospodarczej Myśli Strategicznej. Spotkanie z udziałem wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego oraz sekretarza stanu w MG Jerzego Pietrewicza odbyło się 9 lipca 2015 r.

Wicepremier Piechociński podkreślił, że jesteśmy obecnie świadkami dynamicznych zmian nie tylko w obszarze ekonomii, ale także szeroko pojętej globalizacji. – Dlatego to, w jaki sposób kształtowana jest i realizowana przez państwo polityka publiczna jest istotne zarówno kontekście umacniania wzrostu gospodarczego, jak i procesów społecznych i gospodarczych – ocenił. W opinii szefa resortu gospodarki rozwój tego obszaru ma także fundamentalne znaczenie w procesie budowy nowoczesnego rynku i wykorzystania innowacyjnych rozwiązań.

Uczestnicy spotkania dyskutowali również m.in. na temat tego, jak budować, koordynować i skutecznie egzekwować politykę publiczną na poziomie centralnym i regionalnym, a także o znaczeniu dialogu społecznego w jej kształtowaniu.


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły