Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2015

2 lipca bieżącego roku w siedzibie Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego  w Częstochowie odbył się finał wojewódzki XIII edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2015”.

XIII finał wojewódzki konkursu uroczyście otworzyły i powitały przybyłych: Irena Łaba, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie oraz Małgorzata Niemczyk – z-ca dyrektora OR KRUS w Częstochowie. Po przywitaniu gości i uczestników konkursu głos zabrała przewodnicząca komisji konkursowej Ewa Widera z OR KRUS w Częstochowie, która odczytała protokół z prac komisji. Zgodnie z zasadami komisja dokonała oceny zgłoszonych projektów oraz przeprowadziła wizytację gospodarstw. W tegorocznej edycji konkursu nagrodzono sześć gospodarstw. Pierwsze miejsce zdobyło gospodarstwo Sylwii i Stefana Stroków z Raciborza, drugie było gospodarstwo Marty i Tomasza Sokołowskich z Grabówki w pow. częstochowskim, a trzecie – gospodarstwo Małgorzaty i Leonarda Musiołów z Puńcowa w pow. cieszyńskim. Wszystkie wyróżnione obejścia otrzymały dyplomy oraz nagrody.

Nagroda ufundowana przez ARiMR trafiła do laureatów drugiego miejsca – Marty i Tomasza Sokołowskich. Trzy kolejne gospodarstwa otrzymały wyróżnienia, a należą one do: Magdaleny i Mirosława Sierów z Glinicy w pow. lublinieckim, Agaty i Gotfryda Gawendów z Molnej w pow. lublinieckim oraz Barbary i Piotra Jendrysików ze Świbia w pow. gliwickim.

 

 

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru: http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-8-14-lipca


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły