Studenckie „Praktyki u Marszałka”

Najbliższe wakacje studenci kształcący się, a jednocześnie mający meldunek na Mazowszu otrzymają szansę odbycia praktyk zawodowych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie i jego delegaturach.  Czeka na nich  110 miejsc. Tyle osób będzie mogło odbyć podczas wakacji letnie praktyki zawodowe. Nabór wniosków zaczął się już 9 czerwca br.

Studenckie „Praktyki u Marszałka” to bardzo interesujący, nowatorski program autorski Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, który przewiduje letnie praktyki dla studentów w miesiącach: lipcu, sierpniu i wrześniu br. Miejscem ich będzie siedziba Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, a także delegatury w Płocku, Ciechanowie, Radomiu, Ostrołęce i w Siedlcach. Praktyki zostały przygotowane wysoce profesjonalnie, a ich uczestnicy otrzymają stosowne honoraria.

Program praktyk adresowany jest do studentów uczących się na stacjonarnych studiach wyższych zarówno na uczelniach państwowych, jak i prywatnych na Mazowszu.

Oto co powiedział na temat tej inicjatywy marszałek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Adam Struzik: – W swojej pracy spotykam wielu młodych ludzi. Z rozmów z nimi wiem, że takie wakacyjne praktyki są bardzo potrzebne. Dlatego zdecydowałem, że umożliwimy studentom  poznanie pracy w urzędzie marszałkowskim od strony praktycznej. Będzie to dla nich doskonała okazja do sprawdzenia i utrwalenia wiedzy, którą posiedli w trakcie studiów, a także do zdobycia  tak cenionego przez pracodawców doświadczenia zawodowego.

Studenci będą mogli wybrać miejsce praktyki w którymś z departamentów merytorycznych, kancelarii czy delegaturze. Jednak ten wybór powinien być zbieżny z ich kierunkiem studiów. Preferowane będą prawo i administracja, zarządzanie, polityka społeczna, ekonomia i finanse, rolnictwo, ochrona środowiska, geodezja, geologia, geografia, informatyka i kulturoznawstwo.

Praktyki będą trwały jeden miesiąc  i obejmą 150 godzin zegarowych. W tym czasie praktykanci poznają specyfikę działania urzędu marszałkowskiego, a także praktykę stosowania prawa administracyjnego, zasady przepływu informacji i komunikowania się pracowników wewnątrz urzędu oraz z ich klientami. W praktyce studenci zorientują się, jak sprawnie są realizowane sprawy urzędowe. W procedury pracy urzędu wprowadzi praktykanta jego opiekun, czyli ktoś z pracowników biura. Praktyki będą przebiegały zgodnie z przygotowanym wcześniej indywidualnym programem.

Jerzy Wojciewski

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru: http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-17-23-czerwca


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły

  • Wielkopolska uczy niemarnowania żywności

    W ciągu niespełna trzech lat Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył z budżetu na walkę z marnowaniem żywności trzy miliony złotych. Tym …

  • Trzy litery, niezliczone korzyści – OSP i KGW

    Dla lokalnych społeczności są nieocenione. Wykraczają poza ramy nazw, wpływając pozytywnie na życie społeczne i kulturę. Ochotnicy i Gospodynie budują …

  • Jak przyspieszamy rozwój Warmii i Mazur?

    Europejski Komitet Regionów to instytucja Unii Europejskiej, której głównym zadaniem jest reprezentowanie interesów regionalnych i lokalnych w procesie decyzyjnym UE. …