Samorządy działają dla dobra wspólnego

Wojewódzkie Święto Ludowe w Nowym Folwarku, woj. lubelskie

Nad zalewem Maczuły w Nowym Folwarku (gm. Leśniowice) odbyło się Wojewódzkie Święto Ludowe połączone z otwarciem infrastruktury turystycznej zbiornika wodnego Maczuły, 25-leciem odrodzonego samorządu gminy Leśniowice i 30-leciem pracy na stanowisku naczelnika i wójta gminy Leśniowice Wiesława Radzięciaka.

Organizatorami uroczystości byli Zarząd Wojewódzki PSL w Lublinie, Zarząd Powiatowy PSL w Chełmie, Zarząd Gminny PSL w Leśniowicach, wójt gminy Leśniowice oraz Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: posłowie, senatorowie, samorządowcy na czele ze Sławomirem Sosnowskim, marszałkiem województwa lubelskiego, przedstawiciele administracji rządowej, działacze organizacji społecznych, stowarzyszeń oraz organizacji młodzieżowych. Na uroczystości licznie przybyli mieszkańcy gminy Leśniowice, powiatu chełmskiego i całego woj. lubelskiego.

Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Lublinie Krzysztof Hetman w swoim wystąpieniu przytoczył tradycje obchodów Święta Ludowego oraz zwrócił uwagę na wspólne działania, dzięki którym można realizować tak duże inwestycje jak otwierana infrastruktura nad zbiornikiem wodnym. Podziękował za trud i serce włożone przez wójta i samorząd, aby gmina mogła się rozwijać i realizować potrzeby mieszkańców. Starosta chełmski Piotr Deniszczuk przekazał życzenia z okazji Święta Ludowego w imieniu władz naczelnych Polskiego Stronnictwa Ludowego z wiarą w lepszą przyszłość.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru: http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-10-16-czerwca

 


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły