Legnicka SSE stawia na lotnictwo

Wierzę, że Klaster Lotniczy pozwoli wzmocnić przemysłowy charakter tej części Dolnego Śląska o walor innowacyjności powiedziała wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik podczas inauguracji Dolnośląskiego Klastra Lotniczego. Spotkanie zorganizowane przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną odbyło się 29 maja 2015 r. w Lubinie.

Jak wyjaśniła podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik, Dolnośląski Klaster Lotniczy to szansa rozwoju m.in. Lubina. Miasto ma wszystkie atuty, z których mogą korzystać firmy z branży lotniczej – tereny inwestycyjne, świetne kadry i dogodny system połączeń komunikacyjnych. Udział w Klastrze trzech stref ekonomicznych to także czytelny sygnał, że SSE zmieniają się na rzecz kluczowych branż i są prężnie działającymi ośrodkami gospodarczymi na mapie Polski dodała.

Wiceszefowa resortu gospodarki podkreśliła, że priorytetowym celem utworzenia Dolnośląskiego Klastra Lotniczego jest stworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorstw powiązanych z branżą lotniczą, prowadzących działalność na terenie Polski Południowo-Zachodniej. – Partnerzy Klastra chcą m.in. stworzyć dogodne warunki do rozwoju i lokowania nowych przedsiębiorstw przemysłu lotniczego na tym terenie. Będą również promować polski przemysł lotniczy za granicą oraz rozwijać sektor badawczo-rozwojowy powiedziała.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru: http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-10-16-czerwca


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły