Etaty zamiast umów śmieciowych

                                                  

     Ponad sto tysięcy etatów na koszt państwa. A to wszystko ma być      możliwe Wszystko za sprawą projektu nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia. O założeniach tego  projektu mówił w Rzeszowie poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Dariusz Dziadzio.

Projekt zakłada, że każdy przedsiębiorca, który zdecyduje się na zatrudnienie na etacie pracownika do 30 roku życia, może przez pierwszy rok dostać dofinansowanie z budżetu państwa. Ale nie większe niż najniższe miesięczne wynagrodzenie plus zwrot kosztów ubezpieczenia. Przez kolejny rok musi utrzymać etat, ale już na własny koszt. Jak twierdzi poseł Dariusz Dziadzio, nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia oznacza koniec umów śmieciowych dla młodych Polaków. – Nie jest tajemnicą, że dziś wiele osób do 30 roku życia pozostaje bez pracy, bądź też pracuje na tzw. umowach śmieciowych. Dlatego też złożyliśmy projekt programu „Praca dla młodych”. Założenia tego projektu dotyczą dofinansowania do zatrudnienia takiej młodej osoby dla pracodawców.

Fot. Seweryn Pieniążek

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru: http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-10-16-czerwca


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły