Obradował Zarządu FML na Warmii i Mazurach

W niedzielę 24 listopada 2013 r. odbyło się V Posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego Forum Młodych Ludowców Warmii i Mazur. Obrady miały miejsce w urokliwej miejscowości Wilkasy, nad jeziorem Niegocin. W posiedzeniu Młodych Ludowców uczestniczył wojewoda Marian Podziewski, wicestarosta giżycki Wacław Strażewicz oraz wójt Wydmin Radosław Król, były prezes FML na Warmii i Mazurach. Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości prezes Zarządu Powiatowego FML w Giżycku Agnieszki Kotowskiej.

Po przywitaniu członków Zarządu oraz zaproszonych gości przez prezesa ZW FML Warmii i Mazur Mateusza Starusa głos zabrali goście. Po jakże ważnych przemowach rozpoczęto obrady, które tego dnia miały ciekawy i bardzo bogaty program. W szczególności skupiono się nad tematem Karty Dużej Rodziny, która między innymi promuje pozytywny wizerunek oraz poprawia warunki życia rodzin wielodzietnych.

Poruszono również kwestię utworzenia Młodzieżowej Rady Miasta w Gołdapi, a aktualną sytuację prawną w tej sprawie przybliżył prezes ZP FML Ziemi Gołdapskiej Konrad Kazaniecki. Ponadto dyskutowano nad promocja stowarzyszenia na uczelniach wyższych w regionie, nad rolą FML-u w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego i wyborach samorządowych oraz utworzeniem Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W kwestii wyborów wiele wskazówek dali starsi Koledzy obecni na Posiedzeniu.

Andrzej Walerych z powiatu piskiego opowiedział zebranym o kolejnej juz edycji Winter Masuria Paramotor Cup, która stanowi wspaniałą promocję naszych Mazur. Rozmawiano także o przyszłych planach stowarzyszenia, m.in. zorganizowaniu kuligu integracyjnego, turnieju halowej piłki nożnej lub siatkówki, czy feriach z FML.


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły