Spotkanie marszałka z samorządowcami

9 marca  br. marszałek województwa mazowieckiego – Adam Struzik uczestniczył w Grójcu w spotkaniu roboczym w samorządowcami. Spotkanie zorganizowali poseł na Sejm RP Mirosław Maliszewski, radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak, oraz starosta powiatu grójeckiego – Marian Górski.

W spotkaniu uczestniczyli niemal wszyscy samorządowcy z terenu powiatu grójeckiego. Okazją było podsumowanie współpracy między Urzędem Marszałkowskim a powiatem grójeckim. Marszałek Adam Struzik podziękował wszystkim obecnym, za rzetelną pracę w minionym roku. Omówił także aktualną sytuację na Mazowszu ze szczególnym uwzględnieniem powiatu grójeckiego. Zapoznał się z problemami występującymi na terenie poszczególnych gmin powiatu grójeckiego. Głównym tematem poruszonym przez zebranych były możliwości pozyskania funduszy zewnętrznych na sfinansowanie wielu nowych i kontynuowanie rozpoczętych inwestycji. Obiecał w miarę możliwości budżetowych wparcie na kolejne, najpilniejsze inwestycje w powiecie grójeckim.

Mirosław Maliszewski – poseł na Sejm RP, prezes Związku Sadowników RP omówił bieżąca sytuację w polskim parlamencie. Dokładnie przedstawił też propozycje Unii Europejskiej w zakresie wsparcia rolnictwa, w tym zwiększenia poziomu dopłat obszarowych i inwestycji w gospodarstwach.

Aleksandra Wielgos


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły