Noworoczne spotkanie FML i PSL w Poddębicach

8 stycznia br. w Poddębicach po raz pierwszy odbyło się wspólne spotkanie noworoczne powiatowych organizacji FML i PSL w Poddębicach. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in.: Dariusz Klimczak – sekretarz NKW PSL, prezes ZK FML, Paweł Bejda – wicewojewoda łódzki, Marcin Skorupiński – prezes ZW FML w Łodzi, Henryk Siemiński – wiceprezes ZW PSL w Łodzi.

Uroczystego otwarcia spotkania dokonali Włodzimierz Owczarek – prezes ZP PSL i Andrzej Peraj – prezes ZP FML w Poddębicach. Pierwszym z zaproszonych gości, który zabrał głos był sekretarz NKW PSL Dariusz Klimczak, który przedstawił obecne prace stronnictwa w parlamencie i rządzie w zakresie regulacji prawnych. Jako członek zarządu Województwa Łódzkiego podkreślił zaangażowanie i skuteczność poddębickich samorządowców (wśród których jest wielu członków FML) zarówno szczebla powiatowego i gminnego w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na rozwój infrastruktury i służby zdrowia.

Prezes ZW FML w Łodzi Marcin Skorupiński zwrócił uwagę na fakt, że powiat poddębicki to jeden z dwóch w naszym województwie, gdzie ludowcy rządzą i powiatem i miastem powiatowym co świadczy o dobrym postrzeganiu PSL-u na ziemi poddębickiej i jest godne naśladowania przez pozostałe powiaty. Na koniec głos zabrał współorganizator wydarzenia, prezes struktur powiatowych FML w Poddębicach – Andrzej Peraj, który podziękował wszystkim za tak liczny udział w tym noworocznym spotkaniu. – Na co dzień w ciągu całego roku spotykamy się podczas organizowanych akcji FMLu, ludowych świąt czy samorządowych obowiązków ale dziś możemy się spotkać w świątecznej atmosferze i na spokojnie podsumować ubiegły rok, zaplanować pewne rzeczy na przyszły i przy okazji porozmawiać ze znamienitymi gośćmi.

Drugą część spotkania uświetnił występ zadzimskiego zespołu ludowego „Koniczynki” oraz poczęstunek w trakcie, którego uczestnicy spotkania mogli porozmawiać i wymienić się doświadczeniami.

Andrzej Peraj

Prezes ZP FML w Poddębicach

 


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły