Jubileusz w Zadzimiu

W listopadzie br. w Zespole Szkół w Zadzimiu odbył się Jubileusz Nadania Imienia Wincentego Witosa Gimnazjum Publicznemu w Zadzimiu. Uroczystości połączono z Gminnym Świętem Oświaty, który to termin wcześniej ustalono z sekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej – Tadeuszem Sławeckim, gościem uroczystości. Na jubileusz przybyły władze lokalne i wojewódzkie: wicewojewoda łódzki – Paweł Bejda, starosta poddębicki – Ryszard Rytter, wójt gminy Zadzim – Włodzimierz Owczarek, wicekurator łódzki – Konrad Czyżewski, kierownik delegatury Kuratorium Oświaty w Sieradzu – Hanna Banach, przewodniczący rady gminy w Zadzimiu – Piotr Trybura z radnymi oraz wielu znamienitych gości.

Dyrektor Zespołu Szkół w Zadzimiu Małgorzata Kuna podziękowała zaproszonym gościom za wsparcie. Placówka w Zadzimiu nie tylko przygotowuje młodzież do życia we współczesnym świecie i może pochwalić dobrymi wynikami swoich uczniów, ale także przywiązuje duże znaczenie do wychowania patriotycznego. Minister Tadeusz Sławecki pogratulował osiągnięć oświatowych w Gminie Zadzim. Gratulował wójtowi skuteczności w pozyskiwaniu dodatkowych środków na zadania oświatowe. Przekazał od MEN wiele wartościowych upominków.

Z okazji jubileuszu i gminnego święta oświaty liczne grono pracowników szkoły uhonorowane zostało Medalem Komisji Edukacji Narodowej przyznanym na wniosek wójta gminy Zadzim. Wręczenia dokonał minister Tadeusz Sławecki z wicewojewodą i wójtem gminy.

Jubileusz Gimnazjum był okazją do zaproszenia Barbary Olak, autorki książki „Testament Wincentego Witosa”, która podczas spotkania z młodzieżą odpowiadała na pytania dotyczące głównego bohatera. Przed tablicą honorującą patrona zadzimskiej szkoły delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

Podczas uroczystości zebrani mogli obejrzeć spektakl słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież poświęcony życiu i działalności Wincentego Witosa.


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły

  • Wielkopolska uczy niemarnowania żywności

    W ciągu niespełna trzech lat Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył z budżetu na walkę z marnowaniem żywności trzy miliony złotych. Tym …

  • Trzy litery, niezliczone korzyści – OSP i KGW

    Dla lokalnych społeczności są nieocenione. Wykraczają poza ramy nazw, wpływając pozytywnie na życie społeczne i kulturę. Ochotnicy i Gospodynie budują …

  • Jak przyspieszamy rozwój Warmii i Mazur?

    Europejski Komitet Regionów to instytucja Unii Europejskiej, której głównym zadaniem jest reprezentowanie interesów regionalnych i lokalnych w procesie decyzyjnym UE. …