Adam Jarubas na czele świętokrzyskich Ludowców

Zaskoczenia nie było. Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas został ponownie wybrany na prezesa świętokrzyskiego PSL. Za jego kandydaturą głosowało 164 delegatów. Jego kontrkandydat Michał Godowski uzyskał 26 głosów.

To będzie już trzecia kadencja Jarubasa na stanowisku prezesa wojewódzkich struktur PSL. – Do tej pory miałem jedną pełną i połowę po rezygnacji Alfreda Domagalskiego w trakcie kadencji. W nowej kadencji będą zmiany w sposobie organizacji pracy i przepływu informacji w strukturach PSL. Wybory parlamentarne pokazały, że nie udało nam się zmobilizować – zwłaszcza w rejonach województwa o wyższym poparciu dla PSL-u – naszych wyborców i to zaskutkowało nieco niższym wynikiem w wyborach. Ale chcemy z tego wyciągnąć wnioski i poprawić jakość pracy – podkreślił Adam Jarubas.

Michał Godowski stwierdził, że o start w wyborach poprosili go organizatorzy zjazdu. Statut PSL zakłada bowiem, że o to stanowisko musi się ubiegać co najmniej dwóch kandydatów. W przedwyborczym przemówieniu Godowski zadeklarował, że swój głos odda na Jarubasa. Marszałek zrewanżował się podobną deklaracją pod adresem kontrkandydata.

Gośćmi zjazdu sprawozdawczo-wyborczego świętokrzyskiego PSL byli m.in.: wicepremier i prezes PSL Waldemar Pawlak oraz poseł Janusz Piechociński, a także minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz i europoseł Czesław Siekierski.


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły