Odchodzę po 5 latach ciężkiej pracy

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PSL Jan Bury zrezygnował z pełnionej funkcji wiceministra skarbu państwa. – Łączenie tych dwóch stanowisk na dłuższą metę jest niemożliwe – argumentuje Jan Bury i przekonuje, że rezygnacja z pełnionej funkcji była planowana wcześniej, a on sam zapowiadał, że nie będzie łączył stanowiska szefa klubu w Sejmie z pracą w ministerstwie.

Jan Bury złożył rezygnację 12 lipca br., a ta została przyjęta z mocą od 31 lipca. Szef Klubu PSL podkreśla, że Ludowcom przysługuje w Ministerstwie Skarbu Państwa stanowisko jednego wiceministra. W konsultacjach z ministrem Budzanowskim i ministrem Arabskim uzgodniono, że wiceminister Bury złoży rezygnację po objęciu stanowiska w resorcie przez Urszulę Pasławską.

Jan Bury podkreśla, że pełnienie funkcji przewodniczącego klubu parlamentarnego wymaga poświęcania coraz większej ilości czasu, przez to łączenie tej funkcji ze stanowiskiem sekretarza stanu w resorcie jest coraz trudniejsze. – Rezygnacja z funkcji rządowej ułatwi mi działanie w sferze politycznej. Więcej czasu będę mógł też poświecić m.in. na przygotowanie dobrych rozwiązań legislacyjnych. A że od 1 września przygotowujemy ofensywę legislacyjną, to na brak zajęcia nie będę narzekał – przekonuje szef Klubu PSL.

Jan Bury pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa od 20 listopada 2007 roku. Od początku obecnej kadencji Sejmu – czyli od listopada 2007 roku – jest przewodniczącym Klubu Parlamentarnego PSL.


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły