Minister Krzysztof Hetman: 15 października 2023 r. zmieniła się filozofia podejścia do przedsiębiorców

Minister Krzysztof Hetman uczestniczył w spotkaniu inauguracyjnym Polskiej Rady Przedsiębiorców. Jest to ciało doradcze Pracodawców RP, składające się z reprezentantów największych prywatnych firm w Polsce. Szef MRiT przedstawił priorytetowe, proprzedsiębiorcze działania resortu.

Przedsiębiorcy odczuwali deficyt rozmowy i partnerskiego traktowania ze strony rządu. 15 października ubiegłego roku zmieniła się całkowicie filozofia podejścia do przedsiębiorców. Stawiamy na dialog, rozmowę, ponieważ przedsiębiorcy są naszym partnerem

– podkreślił minister Krzysztof Hetman podczas spotkania.

I dodał:

Będziemy dbać o stabilizację prawną, której tak bardzo brakowało. Zależy nam na deregulacji. Obecnie w resorcie, w porozumieniu z przedsiębiorcami, jest powoływany zespół, który będzie zajmował się tym zagadnieniem. Powołam także pełnomocnika ds. deregulacji.

Minister poinformował, że istotną kwestią w obszarze kompetencji Ministerstwa Rozwoju i Technologii, jest też temat wzmocnienia polskiego eksportu.

W dialogu z przedsiębiorcami opracujemy strategię polskiego eksportu

– poinformował szef MRiT.

Spotkanie Polskiej Rady Przedsiębiorców było publiczną inauguracją jej działalności. Rada liczy obecnie ok. 40 podmiotów z różnych sektorów gospodarki. Podczas spotkania przedstawiono założenia Rady oraz główne postulaty polskich przedsiębiorców.

 


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły