Władysław Kosiniak-Kamysz: Trzecia Droga się sprawdziła

Władysław Kosiniak-Kamysz: Trzecia Droga się sprawdziła

16 grudnia 2023 r. zebrała się w Warszawie Rada Naczelna PSL. Ludowcy podsumowali udział Stronnictwa i działania swoich przedstawicieli w pracach rządu. Przypomnijmy, w nowym rządzie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz pełni funkcję wicepremiera i ministra obrony narodowej. Dariusz Klimczak został ministrem infrastruktury, Krzysztof Hetman ministrem rozwoju i technologii, a Czesław Siekierski jest ministrem rolnictwa. Działacze omówili także przygotowania i plany dotyczące tegorocznych wyborów samorządowych. Prezes Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział chęć kontynuacji PSL wspólnie z Polską 2050 projektu Trzeciej Drogi. Ustalenia i kierunki działań RN kierownictwo Stronnictwa przedstawiło prasie podczas konferencji prasowej.

Gotowi do kolejnego maratonu wyborczego

– Jesteśmy gotowi do kolejnego maratonu wyborczego: wyborów samorządowych, europejskich i prezydenckich. Podjęliśmy ważne decyzje i kierunki działania w temacie wyborów samorządowych. PSL przygotowuje się do wyborów samorządowych, które zdecydują o Polsce lokalnej. Powołaliśmy zespół, w którego składzie jest marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, jest (wicemarszałek Sejmu) Piotr Zgorzelski i europoseł Adam Jarubas, który będzie koordynował działania związane z przygotowaniem i startem po Nowym Roku, kampanii samorządowej. Nadchodzące wybory są trochę inne. Nawet skład kandydatów i obszerność list kandydatów jest inna. Mniej osób możemy umieścić na listach. W strukturze koalicji rządowej, gdzie są cztery partie, byłyby trudności, żeby pomieścili się wszyscy. A ta formuła Trzeciej Drogi się sprawdziła, warto ją kontynuować – podkreślił lider Stronnictwa

Trzecia Droga się sprawdziła, jedziemy dalej Trzecią Drogą

Chcemy wspólnie z Polską 2050 kontynuować projekt Trzeciej Drogi. Trzecia Droga się sprawdziła, jedziemy dalej Trzecią Drogą – oświadczył wicepremier, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jest chęć kontynuacji projektu Trzecia Droga. Odpowiadamy pozytywnie na słowa Szymona Hołowni: jedziemy dalej Trzecią Drogą. To była decyzja, która zmieniła politykę. Ta decyzja zmieniła Polskę. „Albo Trzecia Droga, albo trzecia kadencja PiS” – to hasło jest dalej aktualne w wielu sejmikach, w wielu województwach – oświadczył prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

 


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły