PSL i Polska 2050. Kurs na lepszą Polskę

Liderzy PSL – prezes Władysław Kosiniak-Kamysz i Polski 2050 – przewodniczący Szymon Hołownia pod koniec kwietnia zapowiedzieli wspólny start obu formacji w nadchodzących wyborach parlamentarnych. W maju poinformowali, że ich wspólny komitet wyborczy będzie nosił nazwę Trzecia Droga – Polska 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe. – Mamy z Polską 2050 plan dla lepszej Polski. Mamy plan dla uczciwej i gospodarnej Polski, która doceni ludzi ciężkiej pracy. Mamy propozycje dla tych, którzy marzą o zmianie Polski po wyborach. To połączenie dwóch ruchów: najmłodszego i najstarszego – przekonywał tuż po aliansie prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz. Słowa lidera Stronnictwa zdają się materializować.

Już dziś Trzecia Droga w niemal wszystkich sondażach może liczyć na kilkunastoprocentowe poparcie społeczne. A przecież jest projektem nowym i bardzo niewygodnym dla PiS i PO, które z polaryzacji społeczeństwa uczyniły skuteczne narzędzie zdominowania sceny politycznej i pozyskiwania wyborców.

Liderzy i działacze obu ugrupowań nie ustają w różnorodnej aktywności, aby ich kurs na lepszą Polskę zakończył się pełnym powodzeniem. Ważną dominantą Trzeciej Drogi są bardzo konkretne propozycje programowe. Wybrzmiały one zarówno podczas kilkutysięcznej konwencji programowo-politycznej w Grodzisku Mazowieckim, jak również podczas sejmowej konferencji programowej „Polska Gospodarna” połączonej z debatą nt. wsparcia przedsiębiorców a zorganizowaną przez wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego.

– Polskę gospodarną przeciwstawiamy Polsce marnotrawnej. Nie ma zwycięstwa nad złem bez silnej pozycji Trzeciej Drogi – przekonywali liderzy PSL i Polski 2050 Władysław Kosiniak Kamysz i Szymon Hołownia, 23 czerwca br. podczas konwencji w Grodzisku Mazowieckim, gdzie przybyło kilka tysięcy sympatyków PSL i Polski 2050. Politycy przedstawili „6 gwarancji Trzeciej Drogi”.

– Nie dajmy się zepchnąć do narożnika. Nie dajmy wmówić sobie, że ktoś lepiej wykona za nas robotę i zadba o Polskę. Bez Trzeciej Drogi nie ma zwycięstwo nad PiS. Bez nas nie ma pojednania. Nie ma Polski gospodarnej. Pamiętajmy o tym. To Wy możecie dać rządzącym czerwoną kartkę. Mamy świadomość, co było złe i dało zwycięstwo PiS w 2015. Wyciągnęliśmy wnioski. Odrobiliśmy lekcję. Idziemy do przodu. Musimy zakończyć tę wojnę domową, bo skończy się tragicznie. Nie ma już więcej podziału na Polskę solidarną i Polskę liberalną. Jest podział na Polskę gospodarną, którą reprezentujemy MY i Polskę marnotrawną, którą stworzyli rządzący. Koniec z docenianiem jazdy na gapę. Czas na docenienie pracy. Trzecia Droga to też oferta dla zawiedzionych PiS. Oni nie zostali kupieni, jak mówi wielu przeciwników. Zostali oszukani. Mieli dobre intencje. To rządzący podzielili nas propagandą i umacniają te podziały. Musimy powiedzieć temu: NIE! Kłamliwa propaganda wygrywała przez 8 lat z wiarą partii demokratycznych. Nie da się pokonać zła wskazując wrogów, a nie szukając przyjaciół. Trzecia Droga nie jest przeciw komuś. Jest, by nasze plany przeszły z kraju marzeń w rzeczywistość. Zamknięto nas w klatce do MMA i napuścili na siebie. Polska to nie żadna klatka. To najpiękniejsze miejsce na ziemi. Do pracy, nauki, prowadzenia działalności. Do życia. Walczymy o taką Polskę dla naszych dzieci. O Polskę sprawiedliwą. A. Lincoln mówił: „Dom podzielony na pół nie ustoi”. On zagraża bezpieczeństwu. Po to jest Trzecia Droga, by połączyć podzielony na pół dom. Musi dojść do pojednania. Doprowadzimy do tego. My, naród. My,  Trzecia Droga. My, Polska – przekonywał Władysław Kosiniak-Kamysz…

 


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły