Obradowała Rada Naczelna PSL

Ofensywa programowa i polityczna Stronnictwa

4 marca br. obradowała w Warszawie Rada Naczelna PSL. Wskazano na niej priorytetowe punkty programowe Polskiego Stronnictwa Ludowego do dyskusji programowej z partiami demokratycznymi w ramach przygotowań do wyborów parlamentarnych w roku 2023. Kluczowe informacje w tym zakresie przedstawił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, wiceprzewodniczący RN dr Czesław Siekierski oraz prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Co istotne, jest  akceptacja RN dla porozumienia programowego Wspólna Lista Spraw i jednoznaczne poparcie dla rozmów politycznych kierownictwa na czele z prezesem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem z ugrupowaniami demokratycznymi, szczególnie z Polską 2050. – My nie tylko mówimy o wygranej partii demokratycznych w wyborach, ale robimy wszystko, by to się stało. Szukamy porozumienia z innymi i przedstawiamy Polakom konkretny plan – Wspólna Lista Spraw – na 100 dni i całą przyszłą kadencję parlamentu – podkreślił lider Stronnictwa Władysław Kosiniak-Kamysz.

Dużo uwagi ludowcy poświęcili poszerzeniu przestrzeni dla demokracji bezpośredniej. Kierunkowe informacje w tej tematyce zaprezentowali: Jan Jakub Wygnański prezes Zarządu Fundacji Stocznia oraz Wojciech Czabanowski doradca polityczny. – Oprócz znanych narzędzi jak inicjatywa obywatelska trzeba zachęcać społeczeństwo do szerszego korzystania z innych form, jak panele obywatelskie czy inne. Oddajmy głos Polakom – zaapelował przewodniczący RN Waldemar Pawlak.

Podczas posiedzenia Rada Naczelna podjęła szereg ważnych dla Stronnictwa decyzji w formie uchwał sygnowanych podpisem przewodniczącego RN Waldemara Pawlaka.


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły