Wykorzystajmy zdobyte doświadczenie

Warmia i Mazury rozpoczęły już wdrażanie nowej edycji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Jednak aby skutecznie wykorzystać kolejne środki i mądrze je zainwestować w poprawę jakości życia na wsi, samorządowcy i ich partnerzy wspólnie podsumowali zakończone działania z lat 2007-2013.

Efekt siedmiu lat pracy przy Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na Warmii i Mazurach to ponad 650 mln zł zainwestowanych w odnowę i rozwój wsi, podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej. Udało się zrealizować 2640 operacji, co daje średnie wykonanie na poziomie ponad 95 proc.

Program przyniósł korzyści materialne, infrastrukturalne, ale także społeczne, bo jego realizacja pobudziła aktywność, sprzyjała integracji, wpłynęła na rozwój społeczeństwa obywatelskiego poza centrami miast – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Żaden inny program europejski nie wymaga takiego zaangażowania lokalnych społeczności, jak właśnie PROW. Zaczęliśmy już nowe rozdanie, liczę na równie wielkie zainteresowanie i dalszy rozwój terenów wiejskich. Wykorzystajmy zdobyte doświadczenie.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-28-pazdziernika-3-listopada


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły