Uroczystość uruchomienia produkcji nowego Opla Astry

Śląsk to jeden z najbardziej perspektywicznych regionów naszego kraju, to również przyjazny partner biznesowy. Uruchomienie produkcji kolejnego modelu samochodu w fabryce zlokalizowanej właśnie w tym województwie jest tego potwierdzeniem – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas inauguracji produkcji nowego Opla Astry. Uroczystość odbyła się w gliwickich zakładach koncernu General Motors Manufacturing Poland 29 września 2015 r.

Wicepremier Piechocińskiego podkreślił, że sektor motoryzacyjny odgrywa dużą rolę w polskiej gospodarce. – Nasz kraj jest ważnym producentem samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów. Stanowi również europejskie zagłębie komponentów motoryzacyjnych i części zamiennych dla wielu światowych marek – powiedział. W sumie w pierwszych ośmiu miesiącach 2015 r. polskie fabryki opuściło 445 179 samochodów osobowych i lekkich dostawczych. Stanowi to wzrost produkcji o ponad 12 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku 2014 – dodał.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-7-13-pazdziernika


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły