O nowych wyzwaniach polskiej przedsiębiorczości

– Nowa perspektywa finansowa UE stawia przed nami nowe wyzwania. To przede wszystkim szansa, aby wzorem ubiegłych lat i naszym wspólnym wysiłkom przekuć je w sukces naszych przedsiębiorców na międzynarodowych rynkach – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas konferencji podsumowującej realizację projektu systemowego MG „Promocja polskiej gospodarki na rynkach międzynarodowych” w ramach „Dnia Przedsiębiorcy”. Spotkanie odbyło się 28 września 2015 r. w Warszawie.

Wicepremier Piechociński zwrócił uwagę, że działania w ramach projektu koncentrowały się przede wszystkim na pomocy w rozwoju eksportu w 15 priorytetowych branżach gospodarki, poprawie wizerunku Polski wśród zagranicznych partnerów gospodarczych oraz poprawie dostępu do informacji o Polsce jako partnerze gospodarczym.

Działania te były wspierane przez nasze WPHI, kontakty na szczeblu międzyrządowym tworząc tym samym spójny system wspierania eksportu. Miały również pozytywny wpływ na jego wzrost zarówno na rynki krajów perspektywicznych, objętych programami promocji ogólnej, jak i rynki priorytetowe objęte branżowymi programami promocji – dodał.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-7-13-pazdziernika


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły