Ćwierćwiecze Agencji Rynku Rolnego

22 września Agencja zaprezentowała swój dorobek na konferencji „25 lat wspieramy sektor rolno-spożywczy” pod patronatem wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego oraz ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego. Konferencja odbyła się w Poznaniu, czasie targów POLAGRA FOOD.

25 lat to długi okres, w którym ARR odniosła wiele sukcesów. – Podejmowaliśmy szereg działań interwencyjnych mających na celu przeciwdziałanie drastycznym spadkom cen. Aktywnie uczestniczyliśmy w budowie pierwszych giełd rolnych i rynków hurtowych, przejęliśmy część magazynów zbożowych tworząc największą na rynku firmę przechowalniczą – wyliczał obecny prezes ARR Ryszard Szatkowski. Przypominał o tym, w jaki sposób ARR pomagała producentom rolnym, którzy musieli borykać się z dużymi problemami. Wtedy często mogli liczyć właśnie na Agencję Rynku Rolnego. – Ptasia grypa, bakteria E.coli, ASF, czy embargo rosyjskie. Skutecznie pomagamy – mówił Szatkowski. Potwierdzała to wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Zofia Szalczyk. – Agencja Rynku Rolnego, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Ośrodki Doradztwa Rolniczego, wszelkie inspekcje i instytuty naukowe tworzą bardzo sprawny system wsparcia dla polskiego rolnictwa. Szczególnie cenimy sobie sprawność i wysokie kompetencje ARR. Gdy przychodzi okres wypłat związanych z jakimiś anomaliami w rolnictwie, a to w związku z embargiem, a to w związku z suszą ARR zawsze staje na wysokości zadania. Skutecznie i terminowo dokonuje wypłat nie popełniając przy tym błędów – podkreślała pani wiceminister.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-7-13-pazdziernika


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły