Wykorzystanie innowacyjności na rzecz wsparcia efektywności energetycznej

Dzisiejsze wydarzenie to dowód na to, że można pokonać z sukcesem drogę od myśli, wynalazku, badań ku wdrożeniu w praktyce powiedział wicepremier Janusz Piechociński podczas podpisania umowy o zastosowaniu kryształów perowskitu w fotowoltaice. Spotkanie z przedstawicielami instytucji i przedsiębiorców działających w branży innowacyjnej odbyło się 10 września 2015 r. w MG.

Kluczem do zwiększenia konkurencyjności polskiej gospodarki jest jak najszersze wsparcie rodzimych innowacji, które dzięki współpracy nauki i biznesu będą miały szansę na komercjalizację i znalezienie konkretnych zastosowań na rynku. W nowej perspektywie finansowanej zarezerwowaliśmy obszerne środki na wsparcie projektów młodych, ambitnych naukowców – zaznaczył wicepremier Piechociński.

Japonia to sprawdzony partner nie tylko w e-gospodarce, motoryzacji, ale i energetyce. Uczestniczy bowiem w wielkim procesie modernizacji polskiej energetyki opartej na węglu – podkreślił wicepremier.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-16-22-wrzesnia


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły