Wicepremier Piechociński o inwestycjach

– Polska jest atrakcyjnym i stabilnym partnerem gospodarczym. Tworzymy dobre warunki do rozwoju przedsiębiorczości, dzięki czemu odnotowujemy wzrost eksportu i przyciągamy do Polski zagraniczne inwestycje podkreśla wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Wicepremier Piechociński zwraca uwagę na trzy główne motory gospodarczego rozwoju: stymulowanie konsumpcji wewnętrznej, stały wzrost eksportu i rozwój potencjału inwestycyjnego. – Potrzebne jest  także przywrócenie zaufania pomiędzy państwem i jego agendami, a także samorządami i przedsiębiorcami. Ważne jest również porozumienie i zaufanie wśród samych przedsiębiorców, którzy powinni ze sobą współpracować – zaznacza.

W pobudzaniu inwestycji szczególną rolę do spełnienia mają specjalne strefy ekonomiczne. SSE są ważnym i skutecznym mechanizmem pozyskiwania inwestorów i wpływania na rozwój gospodarczy poszczególnych regionów kraju.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-12-18-sierpnia


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły