Program długoletniej współpracy z Algierią

Algieria jest trzecim największym partnerem handlowym Polski wśród krajów arabskich. W 2014 r. nastąpił dwukrotny wzrost naszych wzajemnych obrotów handlowych. Liczę, że w 2015 r. nasza współpraca przełoży się na jeszcze lepsze wynikipowiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas spotkania z sekretarzem generalnym Ministerstwa Spraw Zagranicznych Algierii Abdelhamidem Senouci Bereksim. Rozmowy odbyły się 30 lipca 2015 r. w Warszawie.

Jak podkreślił wicepremier Piechociński, Algieria pozytywnie wyróżnia się na tle pozostałych krajów regionu z uwagi na stabilność polityczną. Istotny jest również potencjał ekonomiczny kraju, w tym różnorodność i bogactwo zasobów naturalnych. – Gospodarki Polski i Algierii w ostatnich kilku latach rozwijały się harmonijnie. Pomimo niesprzyjających uwarunkowań światowych nasze kraje odnotowały wzrost gospodarczy na poziomie ponad 3 proc. – wyjaśnił.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-5-11-sierpnia


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły