Raport ministra o polityce rodzinnej

W Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej odbyła się konferencja, na której minister Władysław Kosiniak-Kamysz zaprezentował raport pt. „Nowa polityka rodzinna w Polsce 2011-2015”.

– Prezentujemy raport, który nie jest publicystyką, ale prezentacją dokonań rządu z ostatnich lat, poczynając od narodzin dziecka poprzez aktywność zawodową rodziców, a skończywszy na polityce senioralnej. Raport przedstawia najważniejsze osiągnięcia i zmiany, które wprowadziliśmy lub zamierzamy niedługo wprowadzić – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Wydłużenie urlopów rodzicielskich do 52 tygodni, wprowadzenie Karty Dużej Rodziny czy wzrost liczby żłobków  to jedne z najważniejszych zmian, które wpływają na życie rodzin. Prawie 1,2 mln wydanych Kart Dużej Rodziny to dowód na to, jak duże jest nią zainteresowanie.

Polityka rodzinna ma zachęcać do pracy, a nie do niej zniechęcać. Rodzice muszą mieć gwarancję, że gdy rozpoczną pracę, z dnia na dzień nie stracą wsparcia finansowego państwa. Propozycja „złotówka za złotówkę” daje taką gwarancję polskim rodzinom korzystającym ze świadczeń. Rodzic będzie mógł rozpocząć pracę, przyjąć zlecenie, a państwo nadal będzie wspierać jego rodzinę.

Przygotowaliśmy także rozwiązanie dla osób bezrobotnych, studentów, rolników czy pracujących na umowach o dzieło. Co miesiąc przez rok po urodzeniu dziecka  dostaną  tysiąc złotych netto nowego świadczenia rodzicielskiego.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-22-28-lipca


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły