Polska to dobre miejsce do inwestowania

Hiszpania to dla nas ważny partner handlowy i inwestycyjny, a nasze dotychczasowe  relacje gospodarcze potwierdzają zainteresowanie biznesu realizacją wspólnych projektówpowiedziała podsekretarz stanu w MG Ilona Antoniszyn-Klik podczas forum biznesowego „Investment opportunities in Poland”. Spotkanie odbyło się 16 lipca 2015 r. w Madrycie.

Jak podkreśliła wiceminister Antoniszyn-Klik, w ciągu ostatnich 25 lat dokonały się w Polsce wielkie zmiany społeczne i gospodarcze, które znacząco wpłynęły na pozycję kraju na globalnej mapie świata. Polska jest aktualnie 7. gospodarką Unii Europejskiej.

Mamy także jedno z najmłodszych społeczeństw w Unii Europejskiej. Wysoko wykwalifikowana kadra pracownicza jest dynamiczna, zmotywowana, doskonale wykształcona, władająca językami obcymi. To również jeden z ważnych elementów naszego kapitału – wyjaśniła.

Wiceszefowa resortu gospodarki dodała, że z danych polskiego Głównego Urzędu Statystycznego wynika, iż obroty handlowe między Polską a Hiszpanią w 2014 r. osiągnęły rekordowy poziom i wyniosły prawie 7,3 mld euro. Wymiana handlowa zwiększyła się o prawie 50 proc. w stosunku do 2009 r., kiedy wynosiła zaledwie 5 mld euro.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-22-28-lipca


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły