Rosnący popyt ogromną szansą dla rolnictwa ekologicznego

W stolicy Łotwy pełniącej obecnie prezydencję w Radzie Unii Europejskiej, odbyła się nieformalna Rada Ministrów Rolnictwa z państw członkowskich UE. Tematem przewodnim posiedzenia była produkcja ekologiczna, jej wytwarzanie z poszanowaniem środowiska, wzrost oraz potrzeby konsumentów do roku 2020. Poza ministrami rolnictwa z państw członkowskich UE oraz pełniącym rolę gospodarza, ministrem rolnictwa Łotwy, Jānisem Dūklavsem w posiedzeniu wzięli udział komisarz ds. rolnictwa Phil Hogan oraz przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego – poseł Czesław Siekierski.

W swoim wystąpieniu komisarz Hogan zwrócił uwagę na znaczenie rolników i producentów oraz konsumentów w kontekście branży ekologicznej. Konsumenci oczekują wyższej jakości od produktów ekologicznych, o czym nie można zapominać. Ważne jest zatem wsparcie dla rolników ekologicznych oraz skuteczne kontrole, aby branża mogła zachować wysokie standardy. Realizowanych jest wiele dobrych praktyk, występują jednak również różnice oraz problem identyfikowalności produktów. Komisarz zapewnił, że jego służby będą nadal przyglądać się mechanizmom kontroli, aby producenci i konsumenci mogli być pewni, że istotnie otrzymują jakość, jaką kryje za sobą logo UE.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru: http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-10-16-czerwca


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły