Bezpieczeństwo dzieci na drogach

Śląski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kontynuując akcję „Bezpieczeństwo dzieci na drogach”, w minionym tygodniu odwiedził cztery placówki szkolne mieszczące się w Pińczycach, Hutkach, Zrębicach i Garnku.

Spotkania kamizelkowe zapoczątkowała wizyta w powiecie myszkowskim w Zespole Szkół w Pińczycach. Spotkanie rozpoczęła Joanna Sularz, dyrektor szkoły. Następnie głos zabrał Stanisław Gmitruk – dyrektor śląskiego OR ARiMR. Przypomniał najmłodszym o zadaniach realizowanych przez ARiMR, o akcji rozdawania kamizelek odblaskowych oraz o tym, jak ważne jest, by być bezpiecznym i widocznym podczas poruszania się po drogach wiejskich. Do akcji kamizelkowej przyłączyły się również policjantki z Komisariatu Policji w Myszkowie. W ramach spotkania wygłosiły prelekcję o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. Na zakończenie, w uroczystej atmosferze Stanisław Gmitruk i Małgorzata Gałuszka – kierownik myszkowskiego Biura Powiatowego ARiMR wraz przedstawicielami Komisariatu Policji w Myszkowie oraz nauczycielami szkoły wręczyli dzieciakom kamizelki odblaskowe.

Kolejną placówką, do której dotarła ARiMR, był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Hutkach. Przybyłych do szkoły gości przywitali uczniowie oraz Tamara Gwóźdź, dyrektor placówki wraz z nauczycielami. Głównym tematem spotkania było oczywiście bezpieczeństwo na drodze. Głos zabrał Stanisław Gmitruk, który podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych na drodze. Podczas prelekcji policjant ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie sierż. sztab. Robert Tame przypomniał dzieciom i uczniom, jak bezpiecznie korzystać z dróg publicznych i wypoczywać w wakacje. Wszyscy – dzieci i uczniowie – otrzymali kamizelki, które przypominać im będą o tym, jak ważne jest własne bezpieczeństwo. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem zaraz po tym, jak dzieci przedszkolne i uczniowie szkoły podstawowej wręczyli na ręce pana dyrektora obrazki i laurki dotyczące bezpieczeństwa na drodze.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-24-30-czerwca


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły