Perspektywa współpracy gospodarczej z Japonią

– Wymiana handlowa między Japonią a Polską dynamicznie rośnie. W ostatnich 5 latach nastąpił też bardzo szybki wzrost eksportu naszych towarów na japoński rynek – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas spotkania z premierem Japonii Shinzō Abe.

Wicepremier Piechociński podkreślił, że w pierwszej połowie tego roku odnotowaliśmy znaczący wzrost naszego eksportu do Japonii. – W porównaniu z analogicznym okresem 2012 r. wyniósł on 132 proc., natomiast import zwiększył się o 87 proc. – wyjaśnił. – Japonia prowadzi negocjacje z Unią Europejską dotyczące zawarcia Umowy o Wolnym Handlu (FTA), co z pewnością przyczyni się do dalszego dynamicznego rozwoju naszych wzajemnych relacji gospodarczych – podkreślił wicepremier.

Premier Japonii Shinzō Abe z dużym uznaniem odniósł się do relacji handlowych między polskimi a japońskimi przedsiębiorcami. – Liczymy na wzmocnienie japońskich inwestycji w Polsce dodał.

Szef MG nawiązał również do zaplanowanej na 19 listopada Konferencji Stron Ramowej Konwencji UN ds. Zmian Klimatu (Conference of Parties – COP) w Warszawie. – W dobie wyzwań gospodarczych chcemy prowadzić wspólny dialog dotyczący światowej polityki klimatycznej. Liczę również na aktywny udział Japonii w tej globalnej dyskusji – powiedział wicepremier Piechociński.


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły