O roli konsumenta w gospodarce

– Jako konsumenci i  producenci wspólnie budujemy naszą gospodarkę i decydujemy o kierunkach jej rozwojupowiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński otwierając konferencję „Customer Experience”, zorganizowaną w Światowym Dniu Konsumenta. Spotkanie odbyło się 15 marca 2013 r. w Ministerstwie Gospodarki.

Wicepremier Piechociński podkreślił, że w Światowym Dniu Konsumenta należy szczególnie promować dobre postawy i zachowania rynkowe. – To właśnie dzięki nim budujemy zaufanie i zwiększamy bezpieczeństwo interesów wszystkich jego uczestników – powiedział. Przypomniał, że jako odbiorcy produktów, usług czy idei mamy prawo do informacji i wyboru. – Z coraz większą świadomością dokonujemy zakupów, dlatego wspólnie powinniśmy dbać o dobre relacje konsument – producent  – podkreślił.

Wicepremier przypomniał, że misją resortu gospodarki jest tworzenie najlepszych w Europie warunków do prowadzenia działalności gospodarczej. – Przygotowując skuteczne rozwiązania rozmawiamy z przedsiębiorcami i stroną społeczną. Stworzyliśmy także system konsultacji on-line, dzięki któremu każdy uczestnik rynku będzie mógł zgłosić swoje propozycje zmian w  prawiedodał.

Światowy Dzień Konsumenta, nazywany także Światowym Dniem Praw Konsumenta, obchodzony jest od 1983 r. (w Polsce od 15 lat). Jest to rocznica wystąpienia prezydenta Johna Kennedy’ego w Kongresie Stanów Zjednoczonych na temat projektu ustawy o ochronie praw konsumenta 15 marca 1962 r.

 


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły