PSL staje się coraz silniejsze

Polskie Stronnictwo Ludowe ma o jednego posła więcej. Andrzej Dąbrowski, dotychczas polityk Solidarnej Polski, przystąpił do Klubu Parlamentarnego PSL. Jak sam zaznaczył jego decyzja była podyktowana zdroworozsądkową polityką Ludowców.

Jak zaznaczyła na konferencji prasowej Andżelika Możdżanowska, senator PSL – To realne wzmocnienie samego PSL, jak i koalicji. Z kolei przewodniczący Klubu Parlamentarnego PSL Jan Bury mówił o szerokim otwarciu PSL na inne środowiska.

Wcześniej przejście polityka opozycji do PSL zapowiedział na Twitterze: „Będzie polityczna niespodzianka – za kilka dni PSL jeszcze silniejszy”. Długo nie trzeba było czekać na realizację tej zapowiedzi. Dzień później poseł Andrzej Dąbrowski przystąpił do KP PSL. Na konferencji prasowej w Sejmie mówił o konieczności tworzenia formacji centrowej odwołującej się do wartości chadeckich. Nowy poseł PSL będzie pracował w komisji kultury oraz w komisji infrastruktury. Szczególnie w tej pierwszej aktywność posła Dąbrowskiego będzie znacząca, gdyż w samej komisji są procedowany dwa projekty PSL, dotyczące prawa prasowego i prawa autorskiego. Podkreślał to przewodniczący Jan Bury.

Szersze otwarcie się Stronnictwa na nowe grupy społeczne widać już w sondażach poparcia dla partii politycznych. PSL zbliża się w nich do granicy 10 proc. poparcia. Biorąc pod uwagę fakt, że partia zazwyczaj był w tego rodzaju badaniach znacząco niedeszczowana można domniemywać, że realnie na Ludowców może chcieć głosować już nawet kilkanaście procent wyborców. To tylko  potwierdza, że dobra rzetelna propaństwowa polityka przynosi efekty. Ludzie zmęczeni wojno Polsko – Polską zwracają się w stronę partii dialogu jaką jest PSL, a nie nieustających się kłótni.

Przejście posła Andrzeja Dąbrowskiego do PSL pokazuje, że osoby o poglądach centro-prawicowych mogą odnaleźć się również w Stronnictwie. Jest to zjawisko jak najbardziej naturalne, ponieważ wartości chrześcijańskie i narodowe były od zawsze częścią fundamentu, na którym od zawsze spoczywa Ruch Ludowy w Polsce.

Jeśli chcesz przeczytać rozmowę z nowym posłem, koniecznie zakup nasz tygodnik.


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły

  • Urodziny Macieja Rataja. Pamiętamy!

    19 lutego w 1884 r. we wsi Chłopy pod Lwowem urodził się Maciej Rataj. Był pierwszoplanowym parlamentarzystą i politykiem II …

  • Kto wygra z Kaczyńskim i jego „piątką”?

    Nie ma wątpliwości, że tzw. „Piątka Kaczyńskiego” jest ustawą niebywale szkodliwą dla polskiej wsi. Likwidując całą branżę hodowli zwierząt futerkowych, …

  • Sejm uchwalił ustawę o e-doręczeniach

    Prosta i przejrzysta komunikacja elektroniczna między administracją a obywatelem – do tego ma służyć uchwalona w środę przez Sejm ustawa …