90. urodziny „Zielonego Sztandaru”

Szanowni Czytelnicy,

19 kwietnia minęło 90 lat, od kiedy ukazał się pierwszy numer „Zielonego Sztandaru”. W tym wyjątkowym dniu za pośrednictwem mediów społecznościowych i naszej witryny internetowej podziękowaliśmy i wyraziliśmy szacunek wszystkim pokoleniom jego czytelników i sympatyków, przede wszystkim ludowcom, a także wszystkim redaktorom i dziennikarzom tworzącym periodyk, poczynając od ojca założyciela – Macieja Rataja.

Fundamentalnym walorem dobrej prasy jest pozytywny wpływ na bieg wydarzeń, rzetelność w relacjach i promowanie dobrych inicjatyw społecznych, gospodarczych i politycznych. Staramy się, nawet jeśli niezbyt doskonale, to jednak konsekwentnie, być sumieniem z papieru. Zawsze staliśmy po stronie człowieka.

Dla kolejnych pokoleń redaktorów tygodnika zawsze człowiek był najważniejszy. Dowodzą tego tysiące naszych publikacji oraz setki wkładek tematycznych i interwencji. Składają się na to dziedzictwo także rzetelne artykuły opisujące korzystne dla ludzi prace i działania przedstawicieli ruchu ludowego we władzach państwowych, parlamencie i w samorządzie. Wspólnie wiele razy dowiedliśmy, że dziennikarze i politycy potrafią podnosić ważkie kwestie, że to co normalne, też jest interesujące. Dobrych ludzi i zdarzeń jest przecież więcej, a bliskie nam przesłanie „Człowiek jest najważniejszy” powinno inspirować wszystkich uczestników życia publicznego.

Pierwotnie planowaliśmy, by nasze wspólne święto połączyć z Nocą Muzeów w dniu 15 maja 2021 r. i spotkać się w szerokim gronie przyjaciół. Sytuacja związana z koronawirusem temu nie sprzyja. Jednak nie zrażamy się. Wkrótce ukaże się numer jubileuszowy „Zielonego Sztandaru”. Jesteśmy też na dobrej drodze do zorganizowania wspólnie z Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego specjalnej wystawy poświęconej „Zielonemu Sztandarowi” i Ruchowi Ludowemu.

Bądźmy razem!

Robert Matejuk
i zespół redakcyjny „Zielonego Sztandaru”


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły