Ósme spotkanie z Mikołajczykiem

To już osiem lat mija od pierwszej edycji Konkursu Wiedzy o Stanisławie Mikołajczyku – mówi Małgorzata Rudowicz, nauczycielka w Zespole Szkół im. S. Mikołajczyka w Opatówku, która od początku z ramienia szkoły opiekuje się jej uczniami biorącymi udział w konkursie.

Jak zwykle i w tym roku podczas konkursu panowała przyjazna atmosfera – podkreśla nauczycielka. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę przed szacownym Jury, a także nawiązać kontakt z rówieśnikami-uczestnikami konkursu. Młodzi ludzie przerzucili pomosty między Opatówkiem, Gnieznem, Wągrowcem, Pasłękiem, Tarnowskimi Górami i Tomaszowem Mazowieckim, bo właśnie uczniowie z tych miast wzięli udział w konkursie.

Wszyscy spotkali się 3 lutego 2018 roku w Poznaniu w siedzibie Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, ponieważ w tym miejscu odbył się VIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Stanisławie Mikołajczyku, którego celem jest popularyzacja wiedzy o historii Polski XX wieku, charakterze i uwarunkowaniach polskiej polityki w latach 1943-1947 oraz wiedzy o Stanisławie Mikołajczyku – polityku, jednym z najważniejszych przywódców ruchu ludowego, premierze rządu RP na uchodźstwie, prezesie Polskiego Stronnictwa Ludowego, wicepremierze w Tymczasowym Rządzie Jedności Narodowej.

Organizatorami konkursu byli Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Zarząd Główny Towarzystwa im. Stanisława Mikołajczyka w Poznaniu.

– Młodzież przed przystąpieniem do części pisemnej konkursu była przejęta, lecz z chwilą jego rozpoczęcia, wiedza przyswajana od kilku miesięcy, została świetnie wykorzystana, a na zakończenie konkursu, tuż po ogłoszeniu wyników drugiego etapu, Jury podkreśliło wysoki poziom przygotowania wszystkich jego uczestników – zaznacza nauczycielka. – Uczniowie wrócili do domów pełni wrażeń, zadowoleni i z planami na…kolejny, IX Konkurs Wiedzy– dodaje.


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły

  • Jak państwo wspiera ekorolników

    O wspieraniu rozwoju rolnictwa ekologicznego Polska, zdaniem NIK ma potencjał, by stać się znaczącym producentem żywności ekologicznej w Europie, ale …

  • Podwyżka emerytury minimalnej od marca

    Wysokość emerytur i rent od 1 marca 2020 r. wzrośnie o ustawowy wskaźnik waloryzacji, a najniższe emerytury wzrosną o minimum …

  • Czy bez historii można prowadzić politykę?

    .60 rocznica działalności Zakładu Historii Ruchu Ludowego Tradycja i historia przez długie dziesięciolecia odgrywały ogromną rolę w pracy wewnątrzorganizacyjnej, działalności …