Zielone sztandary zawitały do Ostródy

Wojewódzkie obchody Święta Ludowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w tym roku odbyły się w Ostródzie. Zgromadziły sztandary i delegacje PSL ze wszystkich powiatów regionu. Przyjechało też wielu gości – liczni sympatycy ruchu ludowego w regionie, mieszkańcy miasta i powiatu ostródzkiego.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Po mszy barwny korowód, prowadzony przez orkiestrę dętą z Płośnicy i poczty sztandarowe, przemaszerował ulicami miasta na plac przy Zespole Szkół Ekonomicznych, gdzie po krótkiej części oficjalnej rozpoczął się bogaty w atrakcje Rodzinny Piknik Ludowy.

Tradycja Zielonych Świąt ma w polskim społeczeństwie szczególne znaczenie – niesie nadzieję na odnowę, umocnienie dobrych postaw i integrację społeczeństwa. Ma ścisły związek ze świętem kościelnym, pamięcią zesłania Ducha Świętego, ale też z ponad stuletnią tradycją ruchu ludowego. Od wielu pokoleń Polskie Stronnictwo Ludowe, jak Polska długa i szeroka, organizuje na różnych szczeblach święta ludowe o charakterze społecznym i rodzinnym.

Ostatni raz Ostróda gościła Wojewódzkie Święto Ludowe PSL 20 lat temu, w 1997 roku.


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły