Ludzie cenią naszych samorządowców

Rozmowa z Andrzejem Kosiniak-Kamyszem, prezesem małopolskiej organizacji PSL, dyrektorem szpitala im. Dietla w Krakowie

 • Politolodzy uważają, że dla PSL wybory samorządowe to będzie bój o wszystko. Zgadza się pan z tą opinią?

– Samorządy są naszą siłą i w wyborach do nich zawsze odnosiliśmy sukcesy. W ostatnich kandydaci PSL wypadli rewelacyjnie. Jestem przeświadczony, że w najbliższych wyborach też osiągniemy dobre wyniki. Robimy wszystko, by tak się stało. Zresztą nie chodzi tylko o nasz sukces, bo jest to wygrana wszystkich tych, których reprezentujemy. Nasi kandydaci są tak zakorzenieni w swoich środowiskach, że najlepiej znają i realizują potrzeby lokalnych społeczności, począwszy od gmin po powiaty i województwa. Na PSL głosują także ludzie, którzy wywodzą się z tych środowisk. Czują się z nimi emocjonalnie związani i są zainteresowani, by w samorządach nie trwała walka polityczna, ale budowanie.

 • PSL pójdzie do wyborów pod własnym szyldem. Czy brak jednej listy opozycji nie utrudni stworzenia przeciwwagi dla PiS?

– Wybory samorządowe mają swoją specyfikę. Głosuje się w nich bardziej na konkretne osoby niż na partię. A takich właśnie kandydatów doświadczonych w pracy samorządowej, a także młodych pełnych zapału i pomysłów, mamy na swoich listach.

Teresa Hurkała

 


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły

 • Coraz mniej Polski w Unii

  Rozmowa z Czesławem Siekierskim, posłem do Parlamentu Europejskiego, przewodniczącym Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w PE

 • ZAGROŻONY KONSENSUS KONSTYTUCYJNY

  Rozmowa z Aleksandrem Bentkowskim b. ministrem sprawiedliwości, członkiem Komisji Konstytucyjnej, przewodniczącym podkomisji stałej Komisji Konstytucyjnej instytucji ochrony prawa i organów …

 • Rolnicy mogą przegrać na wojnie PiS z UE

  Rozmowa z Markiem Sawickim, posłem PSL PSL wycofało wniosek o wotum nieufności wobec Krzysztofa Jurgiela, ministra rolnictwa. Dlaczego?