Święto Ludowe na Lubelszczyźnie

Lublin4PSL broni samorządów i upomina się o prawa rolników

W urokliwym Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie odbył się niezapomniany i obfitujący w liczne atrakcje Piknik Rodzinny połączony ze Świętem Ludowym. Przybyło nań wielu działaczy PSL z regionu i kraju, sympatycy ugrupowania, przedstawicie samorządów oraz mieszkańcy miasta. Podczas uroczystości prezes Stronnictwa Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział stanowczą obronę samorządu przed centralizacją oraz walkę o prawa polskiej wsi i rolników.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w Kościółku na terenie skansenu – w intencji Ruchu Ludowego. Później zebrani przemaszerowali na plac, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości oraz Piknik Rodzinny.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz wiceprezes NKW PSL Krzysztof Hetman przedstawili plany polityczne PSL na najbliższe miesiące. Przypomnieli ważne inicjatywy legislacyjne: społeczne i gospodarcze przygotowane przez ludowców w Sejmie. Liderzy Stronnictwa zapowiedzieli walkę ze szkodliwą polityką PiS i upomnieli się o prawa rolników. Podkreślili, że domagają się m.in. szybkiego wypłacenia odszkodowań dla sadowników i obniżenia wieku emerytalnego dla rolników do 55 lat w przypadku kobiet i 60 lat dla mężczyzn. Przestrzegali, że zdjęcie ceł na import żywności z Ukrainy przez Komisję Europejską przy bierności polskiego rządu oznacza, że polscy producenci mogą stracić rynki zbytu w Zachodniej Europie. Zapowiedzieli także dalsze działania w obronie samorządności.

er

 


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły