Bankowość mobilna jako narzędzie dla sektora rolniczego

1Wizyty klientów w oddziałach banków stają się bardziej okazjonalne. Pracownicy przyjmują rolę doradców, a klienci coraz chętniej sięgają po telefon, by na co dzień zarządzać swoimi finansami. I nie chodzi tu o rozmowę z konsultantami infolinii lub contact center (chociaż oczywiście takie formy kontaktu oferuje niemal każdy bank), ale o korzystanie z bankowości mobilnej za pomocą smartfonów.

Zdalne kanały dostępu stały się podstawową formą kontaktu klientów z bankami. Bank BPS zauważa, że z usług bankowości mobilnej równie często korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Zalety bankowości mobilnej doceniają przede wszystkim osoby aktywne, a do nich zaliczają się rolnicy i osoby pracujące w szeroko rozumianym agrobiznesie. Ich oczekiwania stawiają bankowcom coraz większe wyzwania i motywują do ciągłego ulepszania systemów i aplikacji, które stają się coraz bardziej funkcjonalne, ergonomiczne, jak i bardziej bezpieczne.

Agrobiznesmeni dzięki aplikacjom mobilnym mogą wykonywać samodzielnie czynności, które kiedyś wymagały wizyty w oddziale banku. Operacje bankowe można przeprowadzić w wygodnym miejscu i czasie – w domu, w podróży, o świcie lub w środku nocy. A nawet w czasie prac polowych, kiedy na przykład otrzymają ze swojej bankowości mobilnej przypomnienie o pilnej płatności. Komputer, nawet laptop, nie zawsze jest pod ręką, ale smartfon praktycznie zawsze mamy przy sobie. Warto zauważyć także, że transakcje wykonywane za pomocą bankowości mobilnej są tańsze niż w oddziałach, a zakres usług jest bardzo szeroki. Na przykład w aplikacji BPS Mobilnie klienci mogą wykonywać przelewy krajowe, zarządzać zleceniami stałymi, sprawdzać stan i historię rachunku, a nawet pobierać wyciągi. Do tego dochodzą funkcje charakterystyczne dla urządzeń mobilnych, czyli lokalizacja bankomatów i oddziałów Banku BPS, a także wygodny kontakt z konsultantami infolinii. Wyróżnikiem aplikacji BPS Mobilnie jest także możliwość obsługi za pomocą jednego loginu rachunków indywidualnych i firmowych. Dzięki temu przedsiębiorca po zalogowaniu ma od razu pełny obraz stanu swoich finansów. Cała bankowość mieści się w małym, podręcznym urządzeniu.

D.O.


Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar

Zamów prenumeratę: http://zielonysztandar.com.pl/prenumerata/

 


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły