Opinogóra stawia na PSL

Piotr Czyżyk popierany przez Polskie Stronnictwo Ludowe został nowym wójtem gminy Opinogóra. Pokonał w drugiej turze Annę Koral z PiS. Wybory zostały zorganizowane po śmierci dotychczasowego wójta gminy Stanisława Wieteski, wieloletniego i zasłużonego członka PSL.

W niedzielę 17 lipca odbyła się II tura przedterminowych wyborów na wójta gminy Opinogóra. Wygrał ją Piotr Czyżyk uzyskując 59,13 proc głosów, który wyraźnie pokonał rywalizującą z nim kandydatkę PiS Annę Koral, na którą zagłosowało 40,83 proc wyborców.

Piotr Czyżyk do tej pory był kierownikiem referatu infrastruktury, gospodarki nieruchomościami, rolnictwa i ochrony środowiska Urzędu Gminy w Opinogórze i bliskim współpracownikiem nieżyjącego wójta gminy Stanisława Wieteski. Jego kontrkandydatka z nadania rządu pełniła do tej pory funkcję wójta gminy. Jednak jej kilkumiesięczne rządy nie zyskały zaufania wyborców mimo, że otrzymała duże wsparcie z centrali PiS. Popierał ją  osobiście minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Zwycięstwo Piotra Czyżyka, to również wyraz poparcia dla PSL, które wspierało jego kandydaturę.


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły

  • Stres sprzyja otyłości

    Nie tylko złe nawyki żywieniowe, ale także stres powoduje, że ludzie tyją. Może to w jakiś sposób tłumaczyć tak dużą …

  • Rusza Powszechny Spis Rolny 2020

    Po zakończeniu żniw przed rolnikami z Mazowsza i z całej Polski jeszcze jeden bardzo ważny obowiązek do wypełnienia – udział …

  • Wielki Strajk Chłopski w sierpniu 1937 roku

    Nie ulega wątpliwości, że w okresie odzyskiwania niepodległości i utrwalenia bytu narodowego w latach 1918-1921 Polska była dla ludowców i …