Mieczysław Bagiński powalczy w wyborach uzupełniających do Senat

Mieczysław Bagiński z PSL jest kandydatem ludowców w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu nr 59, obejmującym część województwa podlaskiego. – Mieczysław Bagiński, to znakomity człowiek. Nie jest kandydatem przywiezionym w teczce. Pochodzi z tego regionu, zna jego problemy i tam od wielu lat pomaga ludziom – przekonuje prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Okręg nr 59 obejmuje podlaskie powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski oraz Łomżę i Suwałki. Wybory uzupełniające są tam organizowane po wygaszeniu mandatu senatora Bohdana Paszkowskiego (PiS), który został wojewodą podlaskim. Wybory odbędą się 6 marca.

Politycy PSL zaprezentowali w Sejmie wspólnego kandydata ludowców, Platformy oraz Nowoczesnej w wyborach uzupełniających do Senatu na Podlasiu. – Mieczysław Bagiński to kandydat PSL, nauczyciel, wychowawca wielu pokoleń, człowiek ziemi łomżyńskiej, suwalskiej, augustowskiej, osoba, która tam żyje na co dzień, nie jest przywieziona z Warszawy, nie jest osobą nową w środowisku, od wielu lat rozwiązuje problemy ludzi – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz. – To bardzo poważny, najlepszy kandydat. Potrzebujemy takiej osoby jak Mieczysław Bagiński, osoby doświadczonej, ale z energią. To kandydat małej ojczyzny, Polski lokalnej, nie jest kandydatem przywiezionym w teczce – podkreślał prezes PSL. Mieczysław Bagiński jest synem ziemi podlaskiej. – To moja mała ojczyzna, tam mnie wychowano, chcę tam dalej pracować społecznie, znam problemy regionu – zapewnił kandydat do Senatu. – To bardzo roztropna osoba, która zna nasze województwo. Zasób wiedzy, tradycja i rozsądek są bardzo potrzebne w Senacie, a Polskie Stronnictwo Ludowe takiego właśnie kandydata przedstawia – dodał poseł ziemi podlaskiej Mieczysław Baszko.

 

 

Mieczysław Bagiński radny Sejmiku Województwa Podlaskiego wszystkich kadencji. W II kadencji przewodniczący komisji mienia i finansów, w III kadencji Przewodniczący Sejmiku, w IV kadencji przewodniczący komisji rolnictwa i obszarów wiejskich, w tej kadencji Wiceprzewodniczący Sejmiku. Przez ostatnie dwie kadencje delegat do Zgromadzenia Ogólnego Związku Województw RP i przewodniczący komisji rewizyjnej tegoż związku. Pracował w komisji Związku Województw w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Przeszedł wszystkie szczeble wtajemniczenia zawodowego w nauczycielstwie, aż po funkcję w nadzorze szkół resortu rolnictwa prowadzonych przez wojewodę. Od 1992 roku był wicewojewodą łomżyńskim, a od 1994 wojewodą. Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły