Rolnicza wiosna tylko z AGROTECHEM

Ponad 61 tysięcy zwiedzających, ponad 700 wystawców, nowości branży rolniczej – dlatego  warto przyjechać na AGROTECH 18-20 marca 2016 r.

Trzydniowe Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej w Kielcach są największą w Polsce imprezą branży rolniczej odbywającą się w halach. Wydarzenie od 21 lat organizowane w Targach Kielce jest jedną z dwóch imprez najchętniej odwiedzanych przez rolników. AGROTECH to także ulubione miejsce spotkań wystawców z klientami. Nic dziwnego, że co roku rekord targowy goni rekord! Zapraszamy już 18-20 marca 2016 r.!

Dobre miejsce, dobry czas

AGROTECH to lata doświadczeń i targowej specjalizacji, co pozwala szybko i skutecznie reagować na potrzeby wystawców i zwiedzających. Można śmiało powiedzieć, że to część tradycji polskiego rolnictwa. W ciągu kilkudziesięciu edycji targi rolnicze w Kielcach zapracowały na swój sukces – w 2015 roku podczas AGROTECHU zaprezentowało się ponad 700 czołowych wystawców z Polski oraz z kilkunastu krajów świata: Niemiec, Danii, Włoch, Słowenii, Ukrainy, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Irlandii, Finlandii i Czech.

– Po raz pierwszy AGROTECH w 2015 roku przekroczył także 60 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. Podczas imprezy dodatkowo na terenie zewnętrznym stanął największy w Europie namiot z częścią ekspozycji. Targi zwiedziło 61,5 tysiąca osób, w tym zwiedzający zza granicy. Przyjeżdżają do nas grupy zorganizowane, z Ukrainy, Słowacji, ale też innych państw Unii Europejskiej. Ta duża frekwencja odwiedzających i jednocześnie często kupujących osób, to nasz wielki atut – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. – Warto dodać, że AGROTECH to targi w dobrym wiosennym czasie, w dobrym miejscu, jakim są Targi Kielce i z dobrym dojazdem. Po modernizacji infrastruktury targowej i okołotargowej, komunikacja z resztą kraju i dojazd do targów jest bardzo wygodny. W 2016 roku zapraszamy do Kielc 18-20 marca.

Nowości światowej klasy

Najnowsze ciągniki, ale też ładowarki, koparki i inne maszyny usprawniające pracę rolnika. Krajowe firmy i zagraniczne koncerny ze światowej czołówki branży, co roku pokazują w Kielcach swoje nowości. Nie dotyczy to jednak tylko maszyn i sprzętu. AGROTECH to także prezentacje nowych urządzeń do produkcji roślinnej i zwierzęcej, środków do produkcji rolniczej, jak nasiona, środki ochrony roślin i nawozy, pasze i dodatki paszowe. Podczas targów można poznać trendy budownictwa inwentarskiego. Słowem wystawa pozwala na kompleksowe poznanie, jak nowocześnie gospodarować.

Merytorycznie o branży

AGROTECH jest również miejscem licznych spotkań branżowych i konferencji. Kieleckie targi techniki rolnicze od samego początku przygotowywane były we współpracy z organizacjami rolniczymi, z Ministerstwem Rolnictwa. Dlatego merytoryczna strona AGROTECHU oceniana jest bardzo wysoko. Targi pozwalają na wymianę doświadczeń i poruszają najbardziej aktualne sprawy polskiego rolnictwa. Wystawie AGROTECH towarzyszy wiele ważnych ogólnopolskich wydarzeń. Wśród nich między innymi wręczenie Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi czy prestiżowej statuetki Maszyna Rolnicza Roku. W czasie targów działają specjalne punkty konsultacyjne dla rolników. Na wszystkie pytania odpowiadają specjaliści Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Rynku Rolnego, Agencji Nieruchomości Rolnych, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Co roku AGROTECHOWI towarzyszą Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.

Oprac. D.O.


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły