Grupa Azoty nie zwalnia

Grupa Azoty przyzwyczaiła do bardzo dobrych wyników finansowych. Z roku na rok, z kwartału na kwartał pozycja Grupy rośnie. Potwierdzają to także kolejne dobre dane dotyczące wyników finansowych spółki w III kwartale 2015 r.

Grupa Azoty S.A. zakończyła okres trzeciego kwartału 2015 roku przychodami ze sprzedaży na poziomie 2,4 mld zł przy zysku netto na poziomie 82 mln zł. Dla porównania w analogicznym okresie roku ubiegłego przychody Grupy wyniosły 2,3 mld zł, a zysk 9 mln zł. W ujęciu kwartalnym wynik EBITDA również uległ poprawie o 95 mln zł osiągając poziom 223 mln zł wobec 128 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego. To wynik dwukrotnie wyższy od średniej prognoz analityków ankietowanych przez ISBnews. Stąd też zrozumiały wzrost akcji Grupy Azoty na warszawskiej giełdzie. Dzięki temu jej wartość rynkowa wzrosła w kilka godzin po publikacji wyników o bagatela 435 mln zł. Za akcje Azotów trzeba było zapłacić prawie 100 zł. Akcje te jeszcze nigdy nie były tak drogie. Spółka umacnia tym samym swoją pozycję w oczach inwestorów. Dobre wyniki finansowe nie stanowią zaskoczenia dla władz Grupy Azoty. Ich zdaniem to efekt długofalowego działania mającego na celu utrzymanie Grupy na ścieżce rozwoju i ciągłego wzmacniania potencjału. – W trzecim kwartale Grupa Kapitałowa Grupa Azoty kontynuuje ścieżkę poprawy marży operacyjnej EBITDA notując przyrost rok do roku o ponad 50 proc.  do poziomu 9 proc.  W trzecim kwartale 2014 r. było to 6 proc. – komentował te dane Andrzej Skolmowski,..

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-1


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły