AGRO SHOW 2015 – KOLEJNY SUKCES

Ponad 800 wystawców, w tym blisko 100 zagranicznych, ponad 160 tysięcy zwiedzających, 150 tysięcy m2 powierzchni wystawienniczej i ponad 120 ha powierzchni wystawy. AGRO SHOW 2015 za nami.

Poranna wiadomość o wichurze, która poczyniła szkody w noc poprzedzającą rozpoczęcie wystawy zelektryzowała wszystkich wystawców. Przybyli Bladym świtem przybyli na teren lotniska, by ocenić i naprawić zniszczenia swoich stoisk. Na szczęście wszystko udało się opanować i przez cztery dni (18-21 września br.) tereny lotniska w podpoznańskich  Bednarach tętniły życiem. W XVII edycji jednej z największych rolniczych wystaw plenerowych w Europie, jak co roku uczestniczyli producenci i dystrybutorzy wszystkich liczących się marek. Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW, organizowana od 1999 roku przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych od lat postrzegana jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. Ale  nie tylko. To również kompleksowa oferta środków produkcji i usług dla rolnictwa, którą prezentują producenci nawozów, nasion i środków ochrony roślin, a także firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. Dla przybywających na AGRO SHOW rolników to także okazja, by spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami wszystkich liczących się instytucji i agencji związanych z branżą rolniczą.

Minister rolnictwa na targach

 W pierwszym dniu wystawę odwiedził minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, który wręczył nagrody laureatom konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2015. W swoim wystąpieniu minister  odniósł się do wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy:

– Jeżeli ktoś twierdzi, że można wyrównać dopłaty bezpośrednie, jeżeli ktoś twierdzi, że można rolnikom w 100 procentach wyrównać straty spowodowane przez suszę lub jeżeli ktoś twierdzi, że rolnicy mogą nie zapłacić kar za przekroczenie kwot mlecznych, to znaczy, że ten ktoś okłamuje rolników. (…) Ja nie obiecuję gruszek na wierzbie. Jestem po dzisiejszych rozmowach z unijnym komisarzem ds. rolnictwa Philem Hoganem i jest duża szansa, że dotychczasowa pomoc dla rolników zostanie zwiększona o pomoc dla poszkodowanych przez suszę – poinformował minister Marek Sawicki apelując jednocześnie do rolników, aby jak najszybciej składali wnioski o pomoc za szkody spowodowane suszą.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-30-wrzesnia-6-pazdziernika-2015-r


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły