Znaczenie sektora drzewnego i meblarskiego

Bieżąca sytuacja Lasów Państwowych oraz rozwój sektora  drzewnego w Polsce były głównym celem spotkania premier Ewy Kopacz i wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego z leśnikami z Nadleśnictwa Jabłonna. Rozmowy odbyły się 19 sierpnia 2015 r. w Leśnictwie Szkółkarskim w Skierdach.

Wicepremier Piechociński zwrócił uwagę na doświadczenie Lasów Państwowych i prowadzoną przez tę jednostkę gospodarkę leśną. Podkreślił ponadto, że Polska ma bardzo silny przemysł drzewny i meblarski. – Jesteśmy czwartym producentem mebli na świecie, w związku z tym mamy określone potrzeby surowcowe. Producenci, chcąc zwiększać sprzedaż, stosują nowoczesne wzornictwo oraz wysokiej jakości materiały i komponenty. Przy produkcji mebli znajduje zatrudnienie prawie 130 tys. pracowników, a kolejnych kilkadziesiąt tysięcy to dostawcy komponentów i sprzedawcy mebli – podkreślił.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-26-sierpnia-1-wrzesnia


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły